FAQ

Czy wiesz, jakich oznak należy szukać, które mogą wskazywać na potrzebę przeprowadzenia przeglądu samochodu, przed wizytą w stacji kontroli, aby przedłużyć dowód rejestacyjny?

Przygotuj samochód do przeglądu, aby uniknąć dodatkowych kosztów.
Emisja spalin
Elementy wpływające na bezpieczeństwo pojazdu
Samochody z instalacją LPG
Oświetlenie
Opony
Pęknięta szyba
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Zbiorniki z płynami

Oświetlenie

Przed inspekcją upewnij się, że światła w samochodzie działają prawidłowo, ponieważ mechanicy zwykle zaczynają od tego miejsca. Możesz od razu wymienić przepaloną żarówkę, ale pamiętaj, że pęknięte lub zmatowiałe klosze mogą mieć wpływ na proces kontroli.

Opony

Upewnij się, że światła w samochodzie działają prawidłowo przed przeglądem, ponieważ od tego zacznie mechanik. Wymień wszystkie przepalone żarówki na miejscu, aby uniknąć problemów.

Pęknięta szyba

Pęknięta lub wyszczerbiona przednia szyba wykryta podczas przeglądu oznacza brak pieczątki w dowodzie rejestracyjnym. Ale jeśli jest uszczelniona przezroczystą żywicą i znajduje się poza polem widzenia kierowcy, może przejść kontrolę.

Układ hamulcowy

Aby zapewnić bezpieczeństwo na drodze, ważne jest sprawdzanie hamulców podczas przeglądów. Użyj specjalnie zaprojektowanego stojaka, aby określić ich skuteczność, która jest obliczana poprzez porównanie siły wywieranej przez hamulce z siłą wymaganą do zatrzymania pojazdu.

Zawieszenie

Stacja diagnostyczna przeprowadza oględziny zawieszenia w celu oceny jego stanu. Mierzona jest skuteczność amortyzatorów w kontrolowaniu uderzeń i wibracji, wymagająca minimum 40%. Jeśli jest poniżej tego progu, konieczna może być wymiana. Kontrola obejmuje również sprawdzenie luzów w zawieszeniu i układzie kierowniczym, koncentrując się na końcówkach drążków kierowniczych.

Zbiorniki z płynami eksploatacyjnymi

Przed odnowieniem dowodu rejestracyjnego należy upewnić się, że w zbiornikach płynu hamulcowego i oleju amortyzatora nie ma wycieków płynów eksploatacyjnych. Należy zapewnić wystarczającą ilość oleju silnikowego i płynu do chłodnicy, aby zapobiec uszkodzeniu i przegrzaniu silnika, ponieważ płyny te smarują i regulują temperaturę.

Duża emisja spalin

Nadmierna emisja spalin może prowadzić do zakazu eksploatacji starego pojazdu z silnikiem wysokoprężnym lub benzynowym.

Pasy, poduszki, wycieraczki, klakson

Wielu kierowców zapomina o sprawdzeniu wycieraczek i klaksonu, które są niezbędne dla bezpieczeństwa na drodze. Elementy te zapewniają dobrą widoczność i pomagają ostrzegać innych kierowców o Twojej obecności. Niekonserwowanie ich może wpłynąć na możliwość odnowienia rejestracji samochodu.

Samochody z autogaz, instalacją LPG

Kontrola samochodów z instalacją LPG polega na sprawdzeniu szczelności butli gazowej za pomocą specjalnego czujnika. Konieczne jest posiadanie przy sobie dokumentu legalizacyjnego butli LPG, aby zapewnić zgodność z przepisami i uniknąć kar.

Za badanie techniczne na stacji kontroli pojazdów płacimy "przed" badaniem.

Pamiętaj, aby teraz płacić z góry za testy na stacjach diagnostycznych. Jeśli samochód nie przejdzie testu, będziesz musiał zapłacić ponownie po naprawie. Wyniki są natychmiast rejestrowane online, aby zapobiec oszustwom i mogą być przeglądane przez inne stacje.

Najnowsze ciekawostki ze świata motoryzacji

Technologia, usterki, auto sport, limuzyny, samochody sportowe dalej

Uwagi i zgłoszenie warsztatu

dodajwarsztat@warsztat-samochodowy-warszawa.pl