FAQ

Czy są jakieś konkretne elementy samochodu, które trzeba sprawdzić, a jeśli trzeba to naprawić, zanim pojedziemy do stacji kontroli, aby przedłuzyć ważność dowodu rejetracyjnego?

Przygotuj się na obowiązkowy przegląd samochodu i uniknij dodatkowych wydatków.
Emisja spalin
Elementy wpływające na bezpieczeństwo pojazdu
Samochody z instalacją LPG
Oświetlenie
Opony
Pęknięta szyba
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Zbiorniki z płynami

Oświetlenie

Nie przeocz nieprawidłowo działających świateł samochodowych przed inspekcją, ponieważ mechanicy potraktują je priorytetowo. Z łatwością wymień przepalone żarówki na miejscu i napraw popękane lub zmatowiałe klosze, aby zapewnić skuteczne oświetlenie i bezproblemowo przejść przegląd.

Opony

Przed przeglądem upewnij się, że światła samochodu działają prawidłowo, aby uniknąć jakichkolwiek problemów. Wymień przepalone żarówki i napraw popękane lub zmatowiałe klosze, które mogą wpływać na skuteczność oświetlenia. Wyrównanie można łatwo wyregulować.

Pęknięta szyba

Pęknięta lub wyszczerbiona przednia szyba wykryta przez mechanika podczas przeglądu często skutkuje brakiem pieczątki w dowodzie rejestracyjnym. Jest jednak jeden wyjątek: jeśli pęknięcie lub odprysk znajduje się poza polem widzenia kierowcy i zostało odpowiednio uszczelnione bezbarwną żywicą, pojazd nadal może przejść przegląd.

Układ hamulcowy

Dokładna kontrola hamulców jest kluczowa dla bezpieczeństwa na drodze. Wskaźnik skuteczności hamulców mierzy ich zdolność do skutecznego spowolnienia lub zatrzymania pojazdu, zwykle wyrażoną w procentach.

Zawieszenie

Podczas oględzin na stacji diagnostycznej oceniany jest stan zawieszenia. Skuteczność tłumienia amortyzatorów jest jednym z kilku kluczowych czynników podlegających badaniu. Aby zapewnić płynną jazdę, wymagany jest pomiar powyżej 40%, w przeciwnym razie konieczna może być wymiana.

Zbiorniki z płynami eksploatacyjnymi

Upewnij się, że płyny eksploatacyjne samochodu nie wyciekają przed przedłużeniem dowodu rejestracyjnego, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie i bezpieczeństwo. Upewnić się, że poziom oleju silnikowego i płynu w chłodnicy jest odpowiedni, aby zapobiec uszkodzeniu i przegrzaniu silnika.

Duża emisja spalin

Jeśli stary samochód z silnikiem wysokoprężnym emituje nadmierne ilości spalin, może nie zostać dopuszczony do ruchu, podobnie jak pojazdy z silnikiem benzynowym. Rozważ naprawę w przypadku ciemnego dymu.

Pasy, poduszki, wycieraczki, klakson

Wielu kierowców pomija znaczenie wycieraczek przedniej szyby i klaksonu, jeśli chodzi o bezpieczeństwo pojazdu. Elementy te odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu widoczności i ostrzeganiu innych o Twojej obecności na drodze. Zaniedbanie tych kwestii może mieć wpływ na dowód rejestracyjny samochodu.

Samochody z autogaz, instalacją LPG

Kontrole samochodów z instalacją LPG obejmują sprawdzenie szczelności butli gazowej za pomocą specjalnego czujnika. Ważne jest, aby mieć przy sobie dokument legalizacji butli LPG w celu zapewnienia zgodności i uniknięcia kar.

Za badanie techniczne na stacji kontroli pojazdów płacimy "przed" badaniem.

Pamiętaj, że na stacji diagnostycznej płatność jest wymagana przed rozpoczęciem testu. Jeśli samochód nie przejdzie testu, będziesz musiał zapłacić za kolejną kontrolę po naprawie. Wyniki testów są rejestrowane online, aby zapobiec oszustwom.

Najnowsze ciekawostki ze świata motoryzacji

Technologia, usterki, auto sport, limuzyny, samochody sportowe dalej

Uwagi i zgłoszenie warsztatu

dodajwarsztat@warsztat-samochodowy-warszawa.pl