FAQ

Jakie są potencjalne konsekwencje zaniedbania niektórych usterek przed przeglądem samochodu?

Emisja spalin
Elementy wpływające na bezpieczeństwo pojazdu
Samochody z instalacją LPG
Oświetlenie
Opony
Pęknięta szyba
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Zbiorniki z płynami

Oświetlenie

Przed przeglądem upewnij się, że światła w samochodzie działają prawidłowo, ponieważ od tego zacznie mechanik. Przepaloną żarówkę można wymienić od razu.

Opony

Upewnij się, że światła samochodu są w dobrym stanie technicznym przed inspekcją. Przepaloną żarówkę można łatwo wymienić, a pęknięte lub zmatowiałe klosze mogą powodować problemy podczas kontroli.

Pęknięta szyba

Gdy mechanik zidentyfikuje pękniętą lub wyszczerbioną przednią szybę podczas kontroli, może to doprowadzić do tego, że pojazd nie otrzyma certyfikatu rejestracyjnego. Jeśli jednak uszkodzenie znajduje się w miejscu nierozpraszającym uwagi i zostało odpowiednio uszczelnione bezbarwną żywicą, pojazd może przejść kontrolę.

Układ hamulcowy

Sprawne hamulce mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze. Dokładne ich sprawdzanie podczas przeglądów jest niezwykle ważne. Specjalnie przygotowane stanowisko decyduje o ich sprawności.

Zawieszenie

Na stacji diagnostycznej inspekcja wizualna ocenia stan zawieszenia, w tym skuteczność tłumienia amortyzatorów. Aby zapewnić komfortową jazdę, skuteczność tłumienia musi przekraczać 40%. Jeśli jest poniżej tego progu, konieczna może być wymiana. Dodatkowo sprawdzany jest luz zawieszenia i układu kierowniczego, ze szczególnym uwzględnieniem końcówek drążków kierowniczych.

Zbiorniki z płynami eksploatacyjnymi

Upewnij się, że naprawiłeś wszelkie wycieki płynów eksploatacyjnych samochodu przed przedłużeniem dowodu rejestracyjnego, aby zachować bezpieczeństwo i osiągi. Należy zapewnić wystarczającą ilość oleju silnikowego i płynu do chłodnicy, aby zapobiec uszkodzeniu i przegrzaniu silnika. Jeśli diagnosta natknie się na wycieki lub zbyt małą ilość tych płynów nie przedłuży dowodu rejestracyjnego.

Duża emisja spalin

Ciemny dym wydobywający się z rury wydechowej może wskazywać na nadmierną emisję spalin w starym samochodzie z silnikiem wysokoprężnym lub benzynowym, co może prowadzić do zakazu prowadzenia pojazdu. W razie potrzeby należy rozważyć regenerację turbosprężarki lub wymianę wtrysku.

Pasy, poduszki, wycieraczki, klakson

Sprawdzając elementy bezpieczeństwa w samochodzie, nie zapomnij o wycieraczkach i klaksonie. Te często zaniedbywane elementy odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu nam bezpieczeństwa na drodze. Bez nich widoczność jest ograniczona i nie możemy skutecznie komunikować się z innymi kierowcami.

Samochody z autogaz, instalacją LPG

Aby zapewnić bezpieczeństwo, kontrole samochodów z instalacją LPG obejmują sprawdzenie szczelności butli gazowej za pomocą specjalnego czujnika. Posiadanie przy sobie dokumentu legalizacyjnego butli LPG podczas kontroli jest kluczowe dla zapewnienia zgodności z normami bezpieczeństwa.

Za badanie techniczne na stacji kontroli pojazdów płacimy "przed" badaniem.

Płać teraz za test z góry na stacjach diagnostycznych. Jeśli samochód nie przejdzie testu, będziesz musiał zapłacić ponownie po naprawie. Wyniki testów są natychmiast rejestrowane online, aby zapobiec oszustwom.

Najnowsze ciekawostki ze świata motoryzacji

Technologia, usterki, auto sport, limuzyny, samochody sportowe dalej

Uwagi i zgłoszenie warsztatu

dodajwarsztat@warsztat-samochodowy-warszawa.pl