M&P AUTO SERWIS

Adres:

Świętego Stanisława Kostki 4A, 05-820 Piastów

Telefon: 723555555

FAQ

Na jakie konkretne podzespoły lub części samochodu, trzeba zwrócić uwagę przed pojechaniem na przegląd przedłużający ważność dowodu rejestracyjnego?

Obowiązkowy przegląd techniczny samochodu? Napraw wcześniej, zaoszczędź później.
Emisja spalin
Elementy wpływające na bezpieczeństwo pojazdu
Samochody z instalacją LPG
Oświetlenie
Opony
Pęknięta szyba
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Zbiorniki z płynami

Oświetlenie

Upewnij się, że światła samochodu działają prawidłowo przed przeglądem. Wymień przepalone żarówki, napraw pęknięcia lub zmatowiałe klosze i dostosuj ustawienie świateł w razie potrzeby, aby pomyślnie przejść proces odnowienia.

Opony

Przygotuj się do przeglądu samochodu, sprawdzając stan świateł. Wymień wszystkie przepalone żarówki i napraw pęknięte lub zmatowiałe klosze, aby zapewnić optymalną wydajność oświetlenia podczas procesu kontroli.

Pęknięta szyba

Pęknięta lub wyszczerbiona przednia szyba może uniemożliwić pojazdowi przejście kontroli, ponieważ pogarsza widoczność i stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Jeśli jednak uszkodzenie znajduje się poza polem widzenia kierowcy i jest uszczelnione przezroczystą żywicą, pojazd może nadal uzyskać homologację.

Układ hamulcowy

Bezpieczeństwo na drodze zależy od sprawnie działających hamulców, co sprawia, że dokładne kontrole są niezbędne. Wskaźnik skuteczności hamulców, obliczany przy użyciu specjalistycznego stanowiska, mierzy, jak skutecznie hamulce mogą spowolnić lub zatrzymać pojazd.

Zawieszenie

Podczas kontroli zawieszenia na stacji diagnostycznej jednym z kluczowych czynników podlegających ocenie jest zdolność amortyzatorów do pochłaniania uderzeń i drgań. Skuteczność tłumienia powinna wynosić powyżej 40%, zapewniając płynną jazdę. Jeśli jest niższa niż 40%, konieczna może być wymiana. Inspekcja sprawdza również luz w zawieszeniu i układzie kierowniczym, w szczególności w końcówkach drążków kierowniczych.

Zbiorniki z płynami eksploatacyjnymi

Przed przedłużeniem rejestracji należy usunąć wszelkie wycieki płynów eksploatacyjnych samochodu, takich jak płyn hamulcowy i olej do amortyzatorów, ponieważ mają one wpływ na bezpieczeństwo i osiągi. Utrzymywanie odpowiedniego poziomu oleju silnikowego i płynu do chłodnicy ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania uszkodzeniom i przegrzaniu silnika. Jeśli diagnosta natknie się na wycieki lub zbyt małą ilość tych płynów nie przedłuży dowodu rejestracyjnego.

Duża emisja spalin

Nadmierna emisja spalin przez stary samochód z silnikiem wysokoprężnym może skutkować zakazem jego eksploatacji, a także innych pojazdów.

Pasy, poduszki, wycieraczki, klakson

Podczas przeglądu samochodu kierowcy muszą pamiętać o sprawdzeniu wycieraczek i klaksonu, ponieważ mają one bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. Wycieraczki zapewniają dobrą widoczność podczas jazdy, a klakson ostrzega pieszych i innych kierowców o Twojej obecności. Zaniedbanie tych elementów może skutkować nieprzedłużeniem ważności dowodu rejestracyjnego samochodu.

Samochody z autogaz, instalacją LPG

Podczas przeglądu samochodów z instalacją LPG ważne jest sprawdzenie szczelności butli gazowej za pomocą specjalnego czujnika. Ponadto należy mieć przy sobie dokument legalizacyjny butli LPG, aby zapewnić zgodność z przepisami i uniknąć kar.

Za badanie techniczne na stacji kontroli pojazdów płacimy "przed" badaniem.

Pamiętaj, aby teraz płacić za testy z góry na stacjach diagnostycznych. Niezaliczenie przeglądu oznacza konieczność ponownego zapłacenia po naprawie, ponieważ wyniki testów są rejestrowane online, aby zapobiec oszustwom.

Najnowsze ciekawostki ze świata motoryzacji

Technologia, usterki, auto sport, limuzyny, samochody sportowe dalej

Uwagi i zgłoszenie warsztatu

dodajwarsztat@warsztat-samochodowy-warszawa.pl