Auto Serwis

Adres:

Armii Krajowej 77, 05-075 Warszawa

Telefon: 506052193

FAQ

Interesują Cię potencjalne problemy, które mechanik powinien sprawdzić przed przeglądem samochodu w stacji kontroli pojazdów?

Nie czekaj na przegląd, napraw samochód teraz i oszczędzaj.
Emisja spalin
Elementy wpływające na bezpieczeństwo pojazdu
Samochody z instalacją LPG
Oświetlenie
Opony
Pęknięta szyba
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Zbiorniki z płynami

Oświetlenie

Upewnij się, że światła samochodu są w dobrym stanie przed inspekcją, ponieważ mechanicy zwykle zaczynają od tego. Wymień wszystkie przepalone żarówki i napraw popękane lub zmatowiałe klosze, aby uniknąć problemów z przedłużeniem przeglądu.

Opony

Przed przeglądem upewnij się, że światła samochodu są w dobrym stanie. Wymień przepalone żarówki, napraw pęknięte lub zmatowiałe klosze, które zmniejszają skuteczność oświetlenia i łatwo wyreguluj zbieżność.

Pęknięta szyba

Gdy mechanik odkryje pękniętą lub wyszczerbioną przednią szybę podczas przeglądu, często prowadzi to do tego, że pojazd nie otrzymuje pieczątki w dowodzie rejestracyjnym. Istnieje jednak jeden wyjątek: jeśli pęknięcie lub odprysk znajduje się w zagłębieniu poza polem widzenia kierowcy i zostało odpowiednio uszczelnione przezroczystą żywicą, pojazd może nadal przejść przegląd.

Układ hamulcowy

Sprawdzanie hamulców podczas przeglądów ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze. Należy użyć specjalnie przygotowanego stanowiska, aby określić ich skuteczność, która jest obliczana poprzez porównanie siły hamowania z siłą potrzebną do zatrzymania pojazdu.

Zawieszenie

Stacja diagnostyczna przeprowadza oględziny zawieszenia w celu oceny jego stanu. Sprawdzany jest przede wszystkim stopień pochłaniania uderzeń i drgań przez amortyzatory (skuteczność tłumienia). Pomiar przekraczający 40% zapewnia komfortową jazdę, podczas gdy niższy może wymagać wymiany amortyzatorów.

Zbiorniki z płynami eksploatacyjnymi

Aby zapewnić bezpieczeństwo i osiągi, przed przedłużeniem ważności dowodu rejestracyjnego należy usunąć wszelkie wycieki płynów eksploatacyjnych. Ważne jest, aby mieć wystarczającą ilość oleju silnikowego i płynu do chłodnicy, aby uniknąć uszkodzenia i przegrzania silnika.

Duża emisja spalin

Stare samochody z silnikiem wysokoprężnym lub benzynowym o nadmiernej emisji spalin mogą nie być dopuszczone do ruchu ze względu na nowe przepisy.

Pasy, poduszki, wycieraczki, klakson

Bezpieczeństwo pojazdu zależy od elementów, które kierowcy często pomijają, takich jak wycieraczki przedniej szyby i klakson. Bez nich widoczność jest ograniczona, a ostrzeganie innych o swojej obecności staje się trudne. Zapewnienie sprawności tych elementów ma kluczowe znaczenie dla przedłużenia ważności dowodu rejestracyjnego samochodu.

Samochody z autogaz, instalacją LPG

W przypadku samochodów z instalacją LPG podczas przeglądów należy sprawdzić szczelność butli gazowej za pomocą specjalnego czujnika. Aby zapewnić zgodność z przepisami i uniknąć kar, należy mieć przy sobie dokument legalizacji butli LPG.

Za badanie techniczne na stacji kontroli pojazdów płacimy "przed" badaniem.

Podczas wizyty na stacji diagnostycznej zapłać przed rozpoczęciem testu. Jeśli samochód nie przejdzie testu, będziesz musiał zapłacić ponownie po naprawie. Wyniki testów są natychmiast rejestrowane online, aby zapobiec oszustwom.

Uwagi i zgłoszenie warsztatu

dodajwarsztat@warsztat-samochodowy-warszawa.pl