FAQ

Czy zastanawiałeś się, jakie potencjalne usterki mogą zostać wykryte podczas przeglądu samochodu, które mogą mieć wpływ na to czy będziesz miał przedłużony dowód rejestracyjny?

Przygotuj się do przeglądu samochodu, wykonując niezbędne naprawy.
Emisja spalin
Elementy wpływające na bezpieczeństwo pojazdu
Samochody z instalacją LPG
Oświetlenie
Opony
Pęknięta szyba
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Zbiorniki z płynami

Oświetlenie

Przed przeglądem sprawdź, czy światła w samochodzie działają prawidłowo. Wymień przepalone żarówki, napraw pęknięte lub zmatowiałe klosze i wyreguluj ustawienie świateł, aby proces odnowienia przebiegał sprawnie.

Opony

Priorytetem jest sprawdzenie świateł samochodu przed przeglądem, ponieważ mechanicy zaczną od tego miejsca. Natychmiast wymień wszystkie przepalone żarówki. Pęknięcia lub zmatowienie kloszy może uniemożliwić odnowienie przeglądu.

Pęknięta szyba

Mechanicy uniemożliwią pojazdom otrzymanie pieczątki w dowodzie rejestracyjnym, jeśli podczas kontroli stwierdzą pęknięcia lub odpryski na przedniej szybie. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy pęknięcia lub odpryski znajdują się poza polem widzenia kierowcy i są zabezpieczone przezroczystą żywicą.

Układ hamulcowy

Bezpieczna jazda zależy od sprawnych hamulców, dlatego tak ważne jest ich dokładne sprawdzenie. Specjalne stanowisko oblicza wskaźnik skuteczności hamulców, który mierzy ich zdolność do skutecznego spowolnienia lub zatrzymania pojazdu.

Zawieszenie

Stacja diagnostyczna przeprowadza wizualną kontrolę zawieszenia w celu oceny jego stanu. Jednym z ważnych sprawdzanych aspektów jest skuteczność tłumienia amortyzatorów, która odnosi się do ich zdolności do kontrolowania i pochłaniania uderzeń i wibracji podczas jazdy. Aby zapewnić płynną jazdę, amortyzatory muszą mieć skuteczność większą niż 40%. Kontrola obejmuje również sprawdzenie luzów w końcówkach drążków kierowniczych lub innych elementach zawieszenia.

Zbiorniki z płynami eksploatacyjnymi

Nie zapomnij o usunięciu wszelkich wycieków płynów eksploatacyjnych samochodu, takich jak płyn hamulcowy i olej do amortyzatorów, przed odnowieniem rejestracji w celu poprawy bezpieczeństwa i osiągów. Należy sprawdzać poziom oleju silnikowego i płynu do chłodnicy, aby zapobiec uszkodzeniu i przegrzaniu silnika. Jeśli diagnosta zlokalizuje wycieki lub zbyt małą ilość tych płynów nie przedłuży dowodu rejestracyjnego.

Duża emisja spalin

Stare samochody z silnikiem Diesla z nadmierną emisją spalin nie mogą być dopuszczone do ruchu. Pojazdy benzynowe są również sprawdzane pod tym kątem.

Pasy, poduszki, wycieraczki, klakson

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo pojazdu, nie należy pomijać podstawowych elementów, takich jak wycieraczki i klakson. Elementy te są często zapominane, ale odgrywają istotną rolę w zapewnieniu nam bezpieczeństwa na drodze. Prawidłowo działające wycieraczki zapewniają dobrą widoczność, a działający klakson ostrzega innych o naszej obecności.

Samochody z autogaz, instalacją LPG

Podczas przeglądów samochodów z instalacją LPG konieczne jest sprawdzenie szczelności butli gazowej za pomocą specjalnego czujnika. Ważne jest również, aby mieć przy sobie dokument legalizacji butli LPG jako dowód homologacji i zgodności z normami bezpieczeństwa.

Za badanie techniczne na stacji kontroli pojazdów płacimy "przed" badaniem.

Zapłać z góry za testy diagnostyczne teraz. Jeśli samochód nie przejdzie ich pomyślnie, zapłać ponownie po naprawie. Wyniki testów są rejestrowane online, aby zapobiec oszustwom na różnych stacjach.

Najnowsze ciekawostki ze świata motoryzacji

Technologia, usterki, auto sport, limuzyny, samochody sportowe dalej

Uwagi i zgłoszenie warsztatu

dodajwarsztat@warsztat-samochodowy-warszawa.pl