FAQ

Jakie konkretne regulacje można wprowadzić w celu optymalizacji zbieżności i jak wpływają one na ustawienie kół?

Podstawowe parametry geometrii kół w samochodzie obejmują zbieżność, pochylenie kół i kąt wyprzedzenia kół. Zbieżność odnosi się do tego, czy koła są równoległe do siebie, z dodatnią zbieżnością, gdy są skierowane do wewnątrz i ujemną zbieżnością, gdy są skierowane na zewnątrz.

Układ hamulcowy

Bezpieczna jazda zależy od sprawnych hamulców, dlatego tak ważne jest ich dokładne sprawdzenie. Specjalne stanowisko oblicza wskaźnik skuteczności hamulców, który mierzy ich zdolność do skutecznego spowolnienia lub zatrzymania pojazdu.

Zawieszenie

Stacja diagnostyczna przeprowadza wizualną kontrolę zawieszenia w celu oceny jego stanu. Jednym z ważnych sprawdzanych aspektów jest skuteczność tłumienia amortyzatorów, która odnosi się do ich zdolności do kontrolowania i pochłaniania uderzeń i wibracji podczas jazdy. Aby zapewnić płynną jazdę, amortyzatory muszą mieć skuteczność większą niż 40%. Kontrola obejmuje również sprawdzenie luzów w końcówkach drążków kierowniczych lub innych elementach zawieszenia.

Zbiorniki z płynami eksploatacyjnymi

Nie zapomnij o usunięciu wszelkich wycieków płynów eksploatacyjnych samochodu, takich jak płyn hamulcowy i olej do amortyzatorów, przed odnowieniem rejestracji w celu poprawy bezpieczeństwa i osiągów. Należy sprawdzać poziom oleju silnikowego i płynu do chłodnicy, aby zapobiec uszkodzeniu i przegrzaniu silnika. Jeśli diagnosta zlokalizuje wycieki lub zbyt małą ilość tych płynów nie przedłuży dowodu rejestracyjnego.

Za badanie techniczne na stacji kontroli pojazdów płacimy "przed" badaniem.

Zapłać z góry za testy diagnostyczne teraz. Jeśli samochód nie przejdzie ich pomyślnie, zapłać ponownie po naprawie. Wyniki testów są rejestrowane online, aby zapobiec oszustwom na różnych stacjach.

Uwagi i zgłoszenie warsztatu

dodajwarsztat@warsztat-samochodowy-warszawa.pl