FAQ

Jakie są sposoby regulacji kąta zbieżności kół i jego optymalizacji w celu uzyskania lepszej zbieżności?

Podstawy geometrii i zbieżności kół Jeśli chodzi o geometrię kół w samochodach, parametry takie jak zbieżność, pochylenie kół i kąt wyprzedzenia kół odgrywają ważną rolę. Zbieżność odnosi się do położenia przednich lub tylnych kół względem siebie - dodatnia dla kół równoległych i ujemna dla kół skierowanych na zewnątrz. Regulacji można dokonać za pomocą drążków kierowniczych lub śruby mimośrodowej wahacza.

Układ hamulcowy

Bezpieczna jazda zależy od sprawnych hamulców, dlatego tak ważne jest ich dokładne sprawdzenie. Specjalne stanowisko oblicza wskaźnik skuteczności hamulców, który mierzy ich zdolność do skutecznego spowolnienia lub zatrzymania pojazdu.

Zawieszenie

Stacja diagnostyczna przeprowadza wizualną kontrolę zawieszenia w celu oceny jego stanu. Jednym z ważnych sprawdzanych aspektów jest skuteczność tłumienia amortyzatorów, która odnosi się do ich zdolności do kontrolowania i pochłaniania uderzeń i wibracji podczas jazdy. Aby zapewnić płynną jazdę, amortyzatory muszą mieć skuteczność większą niż 40%. Kontrola obejmuje również sprawdzenie luzów w końcówkach drążków kierowniczych lub innych elementach zawieszenia.

Za badanie techniczne na stacji kontroli pojazdów płacimy "przed" badaniem.

Zapłać z góry za testy diagnostyczne teraz. Jeśli samochód nie przejdzie ich pomyślnie, zapłać ponownie po naprawie. Wyniki testów są rejestrowane online, aby zapobiec oszustwom na różnych stacjach.

Najnowsze ciekawostki ze świata motoryzacji

Technologia, usterki, auto sport, limuzyny, samochody sportowe dalej

Uwagi i zgłoszenie warsztatu

dodajwarsztat@warsztat-samochodowy-warszawa.pl