FAQ

W jaki sposób zbieżność wskazuje równoległość kół i jakie są możliwe odchylenia (dodatnie lub ujemne)?

Zrozumienie geometrii i zbieżności kół Ustawienie kół w samochodach obejmuje parametry takie jak zbieżność, pochylenie kół i kąt wyprzedzenia kół. Zbieżność kół określa pozycję koła - dodatnią dla kół równoległych i ujemną dla kół skierowanych na zewnątrz. Długość drążka kierowniczego i regulacja wahacza wpływają na zbieżność kół.

Układ hamulcowy

Bezpieczna jazda zależy od sprawnych hamulców, dlatego tak ważne jest ich dokładne sprawdzenie. Specjalne stanowisko oblicza wskaźnik skuteczności hamulców, który mierzy ich zdolność do skutecznego spowolnienia lub zatrzymania pojazdu.

Zawieszenie

Stacja diagnostyczna przeprowadza wizualną kontrolę zawieszenia w celu oceny jego stanu. Jednym z ważnych sprawdzanych aspektów jest skuteczność tłumienia amortyzatorów, która odnosi się do ich zdolności do kontrolowania i pochłaniania uderzeń i wibracji podczas jazdy. Aby zapewnić płynną jazdę, amortyzatory muszą mieć skuteczność większą niż 40%. Kontrola obejmuje również sprawdzenie luzów w końcówkach drążków kierowniczych lub innych elementach zawieszenia.

Za badanie techniczne na stacji kontroli pojazdów płacimy "przed" badaniem.

Zapłać z góry za testy diagnostyczne teraz. Jeśli samochód nie przejdzie ich pomyślnie, zapłać ponownie po naprawie. Wyniki testów są rejestrowane online, aby zapobiec oszustwom na różnych stacjach.

Uwagi i zgłoszenie warsztatu

dodajwarsztat@warsztat-samochodowy-warszawa.pl